19.01.2018
Січень   2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718
19
2021
22232425262728
293031
дата з:
по:


Головна » Новини » Найголовніше

ПРАВА ОСІБ, ЯКІ ПЕРЕБУВАЮТЬ В ІЗОЛЯТОРІ ТИМЧАСОВОГО ТРИМАННЯ
04.12.2017 | 16:30

До ізолятора тимчасового тримання Вас можуть помістити лише у разі, якщо Ви:

Затримані за підозрою в скоєнні злочину.

Узяті під варту — на термін до 3 діб (якщо доставляння до слідчого ізолятора (далі — СІЗО) у цей строк неможливе через віддаленість або відсутність належних шляхів сполучення, Вас можуть тримати в ІТТ не більше 10 діб).

1. Є підсудним (засудженим) і прибули із СІЗО чи установи виконання покарань у зв'язку з розглядом справи в суді або проведенням з Вами слідчих дій.

2. Вас піддано адміністративному арешту — за відсутності спеціального приймальника для таких осіб.

 

Вас не мають права піддавати тортурам або іншим жорстоким діям, що принижують гідність людини.

 

Вас не мають права утримувати у нелюдських умовах.

 

Держава зобов'язана забезпечити Вас на період утримання у ІТТ:

1. Камерою з повним інженерним обладнанням, природним та штучним освітленням згідно із санітарними нормами з розрахунку не менше 4 кв. м корисної площі на особу. Вагітні жінки та жінки, які мають при собі дітей, розміщуються в найбільш освітлених камерах з розрахунку 7 кв. м. корисної площі на особу. Камеру повинно бути обладнано одноярусними або двоярусними ліжками. У камері мають бути столи для приймання їжі, лави (стільці), ніші або настінні шафи для зберігання продуктів харчування й особистих речей.

2. Постільними речами та столовими наборами за нормами відповідно до законодавства України. В опалювальний період у камерах та приміщенні ІТТ повинна підтримуватися температура не нижче +18°С.

3. Триразовим гарячим харчуванням відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 червня 1992 року N 336 «Про норми харчування осіб, які тримаються в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби, ізоляторах тимчасового тримання, приймальниках-розподільниках та інших приймальниках Міністерства внутрішніх справ». На сніданок та вечерю повинно бути дано одну страву, на обід — дві.

4. Можливістю здійснювати щоденну прогулянку тривалістю одна година. Вагітним жінкам і жінкам, які мають при собі дітей, неповнолітнім, а також хворим з дозволу лікаря та за їх згодою тривалість щоденної прогулянки встановлюється до двох годин.

5. Можливістю носити власний одяг (верхній одяг, костюм, сорочка, сукня, натільна білизна, шкарпетки, панчохи, шапка чи кашкет) і взуття. За відсутності у Вас необхідного одягу і неможливості своєчасно отримати його від родичів чи інших осіб Вам безкоштовно має бути видано одяг і взуття.

6. Санітарною обробкою один раз на сім днів зі зміною натільної та постільної білизни. Особи, що перебувають в одній камері, проходять санітарне оброблення одночасно. У разі виявлення педикульозу повинно бути проведено спеціальну санітарну обробку з обов'язковим дезкамерним оброблянням одягу, особистих та постільних речей.

7.Можливістю восьмигодинного безперервного сну у нічний час (з 22.00 до 06.00), у період якого не допускається залучення до участі в процесуальних та інших діях, за винятком невідкладних випадків (у разі ускладнення обстановки (пожежа або повінь) і в особливих умовах (у разі землетрусу, виявлення вибухових, радіоактивних чи інших речовин, небезпечних для життя і здоров'я); якщо життю та здоров'ю осіб, що тримаються в ІТТ, загрожує небезпека; для звільнення з-під варти; для конвоювання на обмінний пункт; для припинення протиправних дій серед осіб, які тримаються, або підготовки до втечі; для надання невідкладної медичної допомоги).

8. Правом здійснювати віросповідання будь-якої релігії або висловлювати переконання, пов'язані зі ставленням до релігії, з обмеженнями, які необхідні для забезпечення ізоляції, передбаченої чинним законодавством

У разі скарг на поганий стан здоров'я або виявлення у Вас захворювання, для надання медичної допомоги працівник ІТТ повинен викликати працівників територіальних лікувальних закладів органів охорони здоров'я, у разі необхідності вжити заходів щодо конвоювання Вас до медичних закладів. Екстрена медична допомога утримуваним особам надається бригадами швидкої допомоги лікувально-профілактичних закладів місцевих органів охорони здоров'я за викликом чергового по ІТТ чи ОВС.

Усі утримувані в ізоляторі тимчасового тримання перебувають у РІВНИХ УМОВАХ НЕЗАЛЕЖНО ВІД ВІКУ, НАЦІОНАЛЬНОСТІ, РАСИ, соціального стану, політичних чи релігійних поглядів, ЗАСЛУГ ПЕРЕД ДЕРЖАВОЮ ТОЩО.

ВАС МОЖУТЬ ПІДДАТИ ОБШУКУ, А ВАШІ РЕЧІ — ОГЛЯДУ.

Така процедура має здійснюватися особою та у присутності понятих однієї з Вами статі з обов'язковим складанням протоколу .

У ВАС мають право ВИЛУЧИТИ:

1)    вогнепальну та холодну зброю, колючо-ріжучі предмети, персні, годинники, ордени, медалі та інші металеві предмети й цінності; скляний посуд, спиртні напої, гральні карти, поясні ремені, підтяжки, краватки, шнурки, шарфи;

2)    наркотичні, лікарські засоби та предмети медичного призначення, не дозволені медичним працівником для вживання й зберігання в камерах;

3)    перець,сіль і продукти харчування понад установлених норм;

4)    гроші,облігації, ощадні книжки, акредитиви та інші цінні папери;

5)    ключі від замків.

ВАМ НЕОБХІДНО ЗНАТИ:

Вилучені гроші та цінні речі здаються на зберігання до фінансової частини органу внутрішніх справ, а особисті речі — до камери схову ІТТ, про що складається протокол. Особисті документи, а також цінні папери, листи, записні книжки, фотокартки, вилучені з обігу предмети та документи, належність яких не встановлена, передаються особі, яка провадить дізнання, слідчому або суду.

В ізоляторі тимчасового тримання ВИ МАЄТЕ ПРАВО ЗБЕРІГАТИ:

1.     Одяг, головний убір за сезоном — в одному комплекті.

2.     Натільну білизну, шкарпетки, носові хусточки.

3.     Взуття кімнатне або спортивне — одну пару.

4.     Туалетні речі (туалетне, господарське мило, зубну щітку, зубний порошок або пасту, пластмасову мильницю, гребінець, креми для гоління, серветки, туалетний папір, пральний порошок), бритву механічну чи електричну.

5.     Окуляри, з дозволу лікаря милиці (протези), а також інше життєзабезпечувальне медичне обладнання (слуховий апарат, катетер тощо).

6.     Документи та записи, що стосуються кримінальної справи.

7.     Папір, поштові конверти, марки та прості олівці, підручники й учнівське приладдя (для учнів).

8.     Тютюнові вироби — не більше 30 пачок цигарок або махорки та сірники - не більше 10 коробок, а також продукти харчування з передач (посилок) або куплені в торговельній мережі, ліки (з дозволу медичного працівника).

9.     Жінки можуть мати при собі також косинки, бюстгальтери, рейтузи, пояси, марлю, вату, вазелін, крем, пудру, губну помаду, засоби індивідуальної гігієни.

10.   Будь-які продукти харчування (за винятком продуктів з простроченим терміном реалізації, консервованих продуктів із м'яса, риби, овочів, фруктів, виготовлених у домашніх умовах, продуктів, що потребують додаткового приготування шляхом термічної обробки, та тих, що швидко псуються, а також будь-яких алкогольних напоїв та інших виробів на спиртовій основі).

11.   Предмети для відправляння релігійних обрядів, які не заборонено до зберігання.

ОДНАК: загальна вага предметів і речей, які належать затриманій, взятій під варту або підданій адміністративному арешту особі, не повинна перевищувати 50 кг (з урахуванням тих, що містяться у кімнаті зберігання особистих речей осіб, що тримаються). Речі понад встановлену вагу не приймаються та повертаються родичам або знайомим утримуваних осіб.

ВИ МАЄТЕ ПРАВО ЗАХИЩАТИСЯ всіма не забороненими чинним законодавством способами.

ВИ МАЄТЕ ПРАВО ЗНАЙОМИТИСЯ з власними правами й обов'язками, які оголошуються адміністрацією ІТТ під час поміщення до спеціальної установи.

У ВАС Є ПРАВО одержувати передачі або посилки та грошові перекази на особовий рахунок у порядку, визначеному Законом України «Про попереднє ув'язнення», купувати за безготівковим розрахунком продукти харчування та предмети першої необхідності, письмове приладдя, газети, книги через торговельну мережу, на замовлення відповідно до чинного законодавства.

В ІЗОЛЯТОРІ ТИМЧАСОВОГО ТРИМАННЯ ВИ ЗОБОВ'ЯЗАНІ

1.            Дотримуватися встановлених правил внутрішнього розпорядку й санітарно-гігієнічних правил, мати охайний зовнішній вигляд, постійно підтримувати чистоту в камері.

2.            Дбайливо ставитися до інвентарю, обладнання й іншого майна ІТТ.

3.            Виконувати законні вимоги керівництва ізолятора, бути ввічливими один з одним, а також з працівниками ІТТ, не вступати з ними в су­перечки, не принижувати їх гідність, не протидіяти виконанню ними своїх службових обов'язків.

4.            Виконувати обов'язки чергового по камері за призначенням керівництва ІТТ.

 

У ІЗОЛЯТОРІ ТИМЧАСОВОГО ТРИМАННЯ ВАМ ЗАБОРОНЕНО:

1.            Порушувати тишу, перемовлятися, перестукуватися й листуватися з особами, які тримаються в інших камерах або поза межами ІТТ, підби­рати й перекидати за межі прогулянкового дворика будь-які предмети, виявлені на його території.

2.            Скоювати протиправні дії щодо осіб, які тримаються в ІТТ.

3.            Підходити впритул до «вічка» дверей камери та затуляти його, здійс­нювати інші дії, що ускладнюють нагляд за поведінкою осіб, які пере­бувають у камері.

4.     Псувати обладнання ІТТ, робити будь-які написи на стінах і речах, що видаються для користування, а також наклеювати на стіни та інвентар фотокартки, малюнки, вирізки з газет і журналів.

5.     Виготовляти заборонені для використання в камерах вироби, зберігати при собі гроші та інші цінності. Грати в карти та інші азартні ігри.

6.     Продавати, дарувати, обмінювати або вилучати іншим способом на користь інших осіб предмети та речі, що є в особистому користуванні, змінювати без дозволу керівництва ІТТ індивідуальне спальне місце.

7.     Порушувати встановлений порядок листування, написання або надсилання скарг і заяв.

 

З ІЗОЛЯТОРА ТИМЧАСОВОГО ТРИМАННЯ ВАС зобов'язані ЗВІЛЬНИТИ у разі:

1.     Скасування запобіжного заходу.

2.     Зміни запобіжного заходу.

3.     Закінчення передбаченого Кримінальним процесуальним кодексом України строку тримання під вартою як запобіжного заходу, якщо цей строк не продовжено в установленому законодавством України порядку.

 

СЛІД ЗНАТИ, ЩО:

          Особа, затримана за підозрою у вчиненні злочину, може триматися в ІТТ за рішенням суду до десяти діб зазначеного в протоколі затримання.

          Якщо до ІТТ надійшла належним чином оформлена постанова слідчого, прокурора, судді чи суду, у провадженні яких перебуває кримінальне провадження, про скасування тимчасового запобіжного заходу, начальник ІТТ, а в разі його відсутності — черговий по ІТТ зобов'язаний негайно звільнити цю особу.

          У разі закінчення строку тримання під вартою як запобіжного заходу, якщо цей строк не продовжений у встановленому законодавством України порядку, обвинуваченого, щодо якого постанова судді про продовження строку тримання під вартою на день закінчення строку тримання під вартою, передбаченого статтею 197 Кримінального процесуального кодексу України, не надійшла, начальник ІТТ зобов'язаний негайно звільнити з-під варти. При цьому він надсилає повідомлення особі чи органу, у провадженні яких перебуває справа, та відповідному прокуро­рові, який здійснює нагляд за розслідуванням.

          Звільнення осіб з-під варти в разі скасування або заміни запобіжного заходу проводиться відповідно до статті 202 Кримінального процесуального кодексу України.

          Постанова, вирок або ухвала про звільнення особи, узятої під варту, підлягає виконанню негайно після їх надходження до ІТТ.

          Звільненим з ІТТ особам на їх прохання може бути видана довідка про час тримання в ІТТ. Речі, цінності, документи, а також гроші, що їм належать і зберігаються на особистих рахунках або в чергового, повертаються під розписку.

          Затримана або взята під варту особа, яка захворіла на час звільнення з ІТТ, передається родичам або направляється до лікувального закладу органів охорони здоров'я.

          Особи, піддані адміністративному арешту звільняються з ІТТ у разі закінчення терміну тримання, встановлення особи або направлення до лікувального закладу. Після звільнення у разі потреби видається довідка про час перебування в установі. Речі, цінності, документи, а також гроші, що належать зазначеним особам і зберігаються на особи­стих рахунках або в чергового, повертаються під розписку.

 

Порядок забезпечення прав осіб, які тримаються в ІТТ

Порядок розгляду скарг і заяв

1.            Керівництво ІТТ забезпечує розгляд скарг і заяв затриманих і взятих під варту осіб згідно із законодавством України. Скарги та заяви засуджених розглядаються в порядку, визначеному Кримінально-процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України, Законами України «Про попереднє ув'язнення» та «Про звернення громадян».

2.            Скарги, заяви та листи осіб, затриманих і взятих під варту, переглядає адміністрація ІТТ. Скарги, заяви і листи, адресовані Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, до Європейського суду з прав людини, а також до інших відповідних органів міжнародних організацій, членом або учасником яких є Україна, до уповноважених осіб таких організацій та прокуророві, переглядові не підлягають і надсилаються адміністрацією установи за адресою протягом доби з часу їх подання. Відповіді на зазначені скарги, заяви та листи також не переглядаються та протягом доби вручаються авторам звернень під розпис. Скарги на особу, яка провадить дізнання, або слідчого надсилаються керівництвом ізолятора тимчасового тримання прокуророві, а скарги на дії та рішення прокурора — прокуророві вищого рівня не пізніше трьох діб з часу їх подання.

3.            Заяви осіб з питань оскарження постанови судді про обрання за­побіжного заходу у вигляді взяття під варту або постанови про продовження строків тримання під вартою надсилаються керівництвом ІТТ до визначеного законодавством України суду протягом доби з часу їх подання.

4.            Інші скарги, заяви, клопотання і листи, пов'язані з провадженням за справою, протягом трьох діб з часу їх подання надсилаються керівництвом ІТТ особі або органу, у провадженні яких перебуває справа.

Скарги та заяви затриманих і взятих під варту осіб, якщо в них є відомості, розголошення яких може завадити встановленню істини у справі (матеріалах), протягом доби передаються особі чи органу, у провадженні яких перебувають справи (матеріали), про що повідомляється особа, яка подала скаргу чи заяву, і сповіщається прокурор, який здійснює нагляд за додержанням законів при проведенні дізнання або слідства.

 

Питання про наявність у заяві, скарзі таких відомостей та надсилання їх за належністю вирішує особа чи орган, у провадженні яких перебуває справа (матеріали).

5.            Скарги та заяви (листи) затриманих і взятих під варту осіб з питань, не пов'язаних з провадженням у справі (матеріалах), розглядаються керівництвом ІТТ, якщо вони стосуються питань, вирішення яких належить до його компетенції, або надсилаються за належністю.

6.            Якщо в адресованих у державні установи та громадські організації скаргах і заявах (листах) затриманих і взятих під варту осіб є звернення, що можуть бути вирішені керівництвом ІТТ чи органом внутрішніх справ, останні вживають заходів для їх задоволення, не чекаючи результатів розгляду в цих інстанціях.

7.            До надісланих у державні органи або громадські організації скарг і заяв (листів) осіб, які тримаються, керівництво ІТТ, якщо необхідно, додає довідку з питань, які стосуються його компетенції.

8.            З відповідями на заяви, скарги та листи керівництво ознайомлює осіб, що тримаються в ІТТ, під розписки, які додаються до їхніх особових справ.

Порядок листування з родичами та іншими особами

1.            Особи, які тримаються в ІТТ, можуть вести листування з родичами або іншими громадянами, а також підприємствами, організаціями (з письмового дозволу особи або органу у провадженні яких перебуває справа (перевірки)). Це правило не стосується осіб, підданих адміністративному арешту та затриманих за бродяжництво. Після набрання вироком законної сили листування здійснюється відповідно до Кримінально-виконавчого кодексу України. Скарги, заяви та листи, не пов'язані з провадженням у справі, адміністрацією ІТТ або надсилаються за належністю в порядку, установленому законом.

2.            Листи родичам та іншим особам передаються керівництву ІТТ особами, які тримаються в ІТТ, у не заклеєних конвертах.

Листи осіб, яким дозволено листування, протягом трьох діб надсилаються керівництвом ІТТ безпосередньо адресатові.

3.            Листи виконані тайнописом, або з використанням інших умов­ностей, а також такі, що містять відомості нецензурного характеру або ті, які не підлягають розголошенню, адресату не надсилаються, про що оголошується авторові листа й повідомляється прокуророві. Ці листи передаються особі чи органу, які проводять провадження за справою.

4. Листи, що надійшли на адресу осіб, яким дозволено листування, у триденний строк вручаються їм під розпис після перегляду особою, у провадженні якої перебуває справа.

Листи, що надійшли на адресу осіб, які вибули з ІТТ, не пізніше трьох днів надсилаються за місцем їх перебування.

 Порядок надання та проведення побачень

       1. Побачення затриманим і взятим під варту особам надаються керівництвом ІТТ з письмового дозволу слідчого, особи, яка провадить дізнання, або суду, у яких перебуває справа.

Побачення особам, підданим адміністративному арешту та затриманим за бродяжництво, надаються без обмежень.

Засудженим, вирок щодо яких набрав законної сили, а також переведеним в ІТТ з установ виконання покарань у зв'язку з розслідуванням або розглядом у суді справи про злочини, дозволяються побачення за нормами, установленими чинним законодавством України.

Іноземним громадянам, узятим під варту, побачення з представниками посольств і консульств відповідних держав надається за погодженням з Міністерством закордонних справ України і з письмового дозволу слідчого, органу дізнання або суду, у провадженні яких перебуває справа.

Тривалість побачень установлюється за бажанням відвідувачів, але не більше чотирьох годин. У разі відмови в наданні побачення про це оголошується особі, яка утримується в ІТТ, а також особі, яка прибула на побачення, з поясненням причин відмови у письмовому вигляді.

Відмовляється у наданні побачення особам, які прибули на побачення без документів, що підтверджують їх особу, або не зазначеним у дозволі, а також у зв'язку із здійсненням карантинних заходів або ускладненням обстановки в ІТТ.

2.     Дозвіл дійсний лише на одне побачення. На побачення до особи, яка тримається в ІТТ, допускається одночасно, як правило, не більше двох осіб без урахування дітей віком до 16 років.

3.     Побачення з родичами або іншими особами адміністрація ІТТ може надавати лише з письмового дозволу слідчого, органу дізнання або суду, у провадженні яких перебуває справа, як правило, один раз на місяць з урахуванням терміну перебування у слідчому ізоляторі.

4.            Побачення з особами, які тримаються в ІТТ, відбуваються в присутності призначеного для цього працівника поліції. Розмова під час по­бачення має вестися зрозумілою цьому працівникові поліції мовою, а якщо необхідно — запрошується перекладач. Особам, які братимуть участь у по­баченні, роз'яснюються правила поведінки під час нього. їм забороняється передавати один одному будь-які предмети, речі та документи. Зазначені особи попереджаються також про припинення побачення, якщо буде помічено порушення згаданих правил поведінки.

Якщо виявлено порушення встановлених правил поведінки під час побачення, працівник поліції попереджає порушників, а в разі невиконання його вимог припиняє побачення й доповідає про це черговому.

5.            Для проведення побачень в ІТТ обладнуються спеціальні кімнати.

У кімнату для побачень можуть бути виведені одночасно декілька осіб,що тримаються в ІТТ, якщо при цьому забезпечується виконання вимог їх покамерної ізоляції.

6.            Якщо у зв'язку зі здійсненням карантинних заходів або ускладненням обстановки побачення тимчасово заборонені, керівництво ІТТ сповіщає про це прокурора, відповідних слідчих і судові органи, а також поміщує відповідну інформацію на дошку оголошень для громадян із зазначенням причин та тривалості такого заходу.

7.            Особи, які виводяться на побачення, повинні мати охайний зовнішній вигляд. Перед побаченням і після його закінчення вони обшукуються. Про надання побачення робиться відмітка на спеціальному аркуші особової справи (матеріалах перевірки), де зазначаються дата побачення, прізвище, ім'я, по батькові осіб, які прибули на побачення, та прізвище, посада особи, яка дала дозвіл.

Порядок приймання і вручення передач, посилок, купівлі продуктів харчування та предметів першої необхідності.

1.             Наказами органів внутрішніх справ визначаються дні, години прийому передач та коло працівників, які мають право їх приймати. У кожному ІТТ заводять Журнал обліку приймання передач, посилок, купівлі продуктів харчування та предметів першої необхідності, у якому відмічаються дні, години вручення передач, прізвища працівників, які проводили огляд, та робиться відмітка особи, яка тримається, про їх отримання.

Передачі приймаються на підставі заяви, складеної у двох примірниках. Перший примірник заяви з підписом особи, яка тримається, про прийняття передачі черговий повертає особі, яка передала передачу, а другий додається до особової справи (матеріалів) особи, яка тримається.

2.            Огляд посилок здійснюється комісією в складі не менше двох працівників поліції, про що робиться відмітка у заяві, яка оголошується під розписку взятій під варту особі та додається до її особової справи.

3.            Усі продукти харчування, прийняті в передачі або в посилці, до вручення їх особі, що тримається в ІТТ, підлягають огляду й перевірці. Хлібні вироби розрізаються на декілька частин; рідкі продукти переливаються в посуд ІТТ; консерви відкриваються і перекладаються в інший посуд; оселедці, ковбасні вироби розрізаються на декілька частин; сипучі предмети та продукти харчування (тютюн, цукор тощо) пересипаються; цукерки, вафлі, печиво тощо приймаються лише в розгорнутому вигляді без обгорток. Продукти, що швидко псуються, повинні зберігатися згідно із санітарними нормами.

Виявлені в передачі речі та предмети, що можуть бути використані для вчинення втечі, нападу на охорону, заподіяння шкоди собі або оточенню, ви­лучаються, про що складається протокол (акт) у трьох примірниках, один з яких надсилається органу або особі, у провадженні якої перебуває справа (матеріали), другий — прокурору, який здійснює нагляд за додержанням законів в ІТТ, а третій додається до особової справи взятої під варту, засудженої особи. 

4.            Продукти харчування, речі та предмети, що надійшли в посилках і не підлягають врученню адресатам, на їхнє бажання можуть бути повернені за їхній рахунок або післяплатою відправникам.

5.            Передача затриманим і взятим під варту особам у камери їжі, ліків та інших дозволених для використання предметів і речей проводиться через дверні кватирки.

Порядок проведення прогулянок

1.            Прогулянки надаються затриманим, узятим під варту, засудженим, підданим адміністративному арешту, та особам, затриманим за бродяжництво. На прогулянку не виводяться особи, які відмовилися від неї у разі поганого самопочуття або за рекомендаціями медичних працівників.

2.            Виведення на прогулянку здійснюється відповідно до вимог цих Правил у денний час, за графіком, складеним начальником ІТТ, що виключає порушення правил ізоляції різних категорій осіб, які тримаються в ІТТ.

3.            На прогулянку виводяться одночасно всі затримані, узяті під варту, засуджені, піддані адміністративному арешту та особи, затримані за бродяжництво, які тримаються в одній камері. Вони мають бути одягнутим за сезоном. У разі потреби видається одяг та взуття, які зберігаються у кімнаті зберігання речей осіб, що тримаються.

4.            Прогулянка може скасована або скорочена за розпорядженням начальника ІТТ у зв'язку з несприятливими метеорологічними умовами, а також на період ліквідації надзвичайних подій (утечі, самогубства та ін.), ускладнення обстановки і в особливих умовах (стихійне лихо, пожежа та ін.).

5.            Особи, які порушують правила поведінки під час прогулянки, зокрема підбирають і перекидають за межі прогулянкового дворика будь-які предмети, виявлені на його території, за розпорядженням начальника ІТТ, а в разі його відсутності — чергового по ІТТ повертаються до камери.

6.            Особи, що перебувають в ІТТ, несуть матеріальну відповідальність за заподіяну під час тримання шкоду в розмірах та порядку відповідно до статті 17 Закону України «Про попереднє ув'язнення».

 

ВОДІТТ ГУНП

 

При використанні матеріалу гіперпосилання на npu.gov.ua обов`язкове
версія для друку
16.11.2017 | 17:16 ОГОЛОШЕННЯ