Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Розшук осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
Відкрити все

Якщо вам відомі факти безвісного зникнення громадян, їх викрадення або потрапляння у полон негайно звертайтесь до найближчого підрозділу поліції із відповідною заявою.

Заяви та повідомлення про такі факти підрозділами поліції приймаються у день звернення близьких родичів зниклого або інших осіб, яким відомо про факт зникнення, до таких підрозділів.

Спосіб подання таких заяв та повідомлень:

•    направленням такої інформації поштою;

•    на телефон 102 (цілодобово);

•    безпосереднього звернення до територіального підрозділу поліції.

У заяві автором зазначається максимально відома йому інформації про обставини зникнення та відомості про зниклу (викрадену, полонену) особу:

•  дата та місце зникнення особи;

•  анкетні дані такої особи, число, місяць та рік її народження;

• прикмети особи (татуювання, шрами тощо);

• які номерні речі (мобільний телефон, паспорт тощо) були в особи під час зникнення;

• дані інших осіб, яким також може бути відомо про факти зникнення (викрадення, полону) особи.

За кожним фактом зникнення, викрадення або потрапляння у полон слідчими Національної поліції розпочинається кримінальне провадження (відомості вносять в Єдиний реєстр досудових розслідувань).

ВАЖЛИВО!

Відкрите за заявою родичів та інших осіб кримінальне провадження є підставною надання відомостей про особу полоненого до органу влади, уповноваженого відповідно до Женевської конвенції про поводження з військовополоненими від 12 серпня 1949 року та інших міжнародних договорів здійснювати функції обміну полоненими.
Водночас рекомендуємо близьким родичам (мати, батько, брат, сестра, діти) осіб, які зникли безвісти (потрапили у полон, викрадені), разом із наданням заяви про вказаний факт здавати біологічні зразки для виведення ДНК-профілю (або, у разі відсутності близьких родичів, для отримання біологічних зразків потерпілого можуть бути використані його особисті речі (зубна щітка, гребінець, інші предмети гігієни) та подальшого їх порівняння з ДНК-профілями невпізнаних трупів.
На території України біологічні зразки відбираються у біологічних батьків чи дітей зниклої особи або особи, яка перебуває у полоні, оскільки лише їх зразки придатні для встановлення спорідненості з невпізнаним трупом.
У зв’язку з цим, саме вказаним вище особам бажано прибувати до поліції для подачі заяви про зникнення (полон) та надання біологічних зразків.
Для здачі біологічних зразків особі необхідно прибувати до поліції з паспортом (для дитини – свідоцтвом про народження), щоб особа, яка організовує відбирання біологічних зразків, звірила дані, вказані в постанові про відібрання зразків, з паспортними даними осіб, чиї зразки будуть відбиратися.
Відібрання зразків та проведення молекулярно-генетичної експертизи здійснюється лише за постановою слідчого та для громадян повністю безкоштовне, і здійснюється за рахунок держави.
Зазначаємо, що відібрання біологічних зразків цілком безпечна і безболісна процедура, яка не займає багато часу.
Відбираються зразки букального епітелію, тобто клітини епітелію ротової порожнини. Вказана процедура здійснюється за допомогою спеціальних щіточок або стерильних ватних паличок шляхом їх поміщення в ротову порожнину і проведення по внутрішніх поверхнях щоки.
Після завершення процедури відбирання зразків букального епітелію складається відповідний протокол.
Громадянин дає свою згоду на відбір та проведення молекулярно-генетичного дослідження, а також згоду на обробку персональних даних.
При встановленні збігів експертна установа негайно поінформує орган досудового розслідування (слідчого), який призначив відповідну експертизу для подальшого інформування родичів (зниклої) загиблої особи.
Але слід зазначити, що встановлення ДНК-профілю з біологічного зразка родича це лише початковий етап і не єдиний з пошуку особи шляхом ідентифікації. Наступним етапом буде тривалий процес порівняння ДНК-профілів родичів з ДНК-профілями невпізнаних трупів для виявлення збігів.
Окрім цього, поліція також просить надавати інформацію про відомі громадянам відомості що підтверджують перебування потерпілого в полоні (наприклад, відеоматеріали, документи, фото тощо), місця можливих поховань (необліковані), місця виявлення трупів.

розшук осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

Розпочато онлайн-запис на здавання зразків ДНК для українців за кордоном. Попередній запис необхідний, аби визначити в яких країнах та містах є запит на відкриття додаткових пунктів відбору біоматеріалів та залучення фахівців.

"Щоб організувати якісний пошук, нам необхідно більше інформації. Наші громадяни можуть в електронному варіанті дистанційно заповнити цю анкету або прийти до уповноваженого в регіонах", - повідомив Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

МВС реалізує проєкт спільно з Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти. Пункти збору працюватимуть на базі закордонних представництв Державної міграційної служби. Біологічні матеріали будуть передані слідчим Нацполіції для пошуку та ідентифікації осіб, зниклих за особливих обставин.  

Заявки приймають до 15 січня 2024 року на електронну адресу [email protected]

У повідомленні необхідно вказати:

 1. свої контактні дані (ПІБ, номер телефону)
 2. адресу підрозділу, до якого плануєте звернутися
 3. орієнтовну дату


Пам'ятайте — добровільне здавання ДНК-зразків може пришвидшити нелегкий процес розшуку зниклих.

розшук осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux