Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Спеціальні перевірки
Опубліковано 10 жовтня 2023 року о 09:57

Нормативно-правові акти, що регламентують проведення спеціальних перевірок

Закон України «Про запобігання корупції»

Постанова Кабінету Міністрів «Про затвердження Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, і внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»

Яку декларацію потрібно подавати. Про порядок подачі декларації особою, яка претендує на зайняття посади, для проведення спеціальної перевірки

Для проведення спеціальної перевірки використовується декларація, яка повністю охоплює попередній рік – період з 1 січня по 31 грудня включно.

Згідно зі статтями 56, 57 Закону та Порядком проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 171, особа, яка претендує на зайняття посади, яка передбачає зайняття відповідального або особливо відповідального становища, а також посади з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків, подає до Національного агентства в порядку, визначеному частиною першою статті 45 Закону, декларацію за минулий рік.

Для проведення спеціальної перевірки можна подати один з таких видів декларацій:

 • щорічну декларацію (тип «щорічна»), яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону;
 • декларацію після звільнення (тип «після звільнення»), яка подається відповідно до абзацу другого частини другої статті 45 Закону;
 • декларацію особи, яка претендує на зайняття посади (тип «кандидата на посаду»), яка подається відповідно до частини третьої статті 45 Закону.

Декларацію «перед звільненням» (подання якої передбачене абзацом першим частини другої статті 45 Закону) Національне агентство може використати для спеціальної перевірки, лише якщо вона охоплює період з 1 січня по 31 грудня включно.

Під час здійснення спеціальної перевірки Національне агентство перевірятиме декларацію за попередній рік, яка була подана останньою, без врахування її типу.

Якщо особа, яка перемогла у конкурсі, раніше не подавала декларацію за минулий рік, їй необхідно подати декларацію «кандидата на посаду».

У такій декларації потрібно зазначити назву майбутнього місця роботи і майбутньої посади, у зв’язку з якою в особи виник обов’язок подати декларацію, тип і категорію посади, на яку вона претендує, інші статуси (чи належить суб’єкт декларування до осіб, які займають відповідальне або особливо відповідальне становище, відповідно до статті 56 Закону; чи належить його посада до посад, пов’язаних з високим рівнем корупційних ризиків, а також чи належить особа до публічних діячів), які зазначаються, зважаючи на статус посади, на яку особа претендує.

Примітка: питання № 1 Роз’яснень Національного агентства з питань запобігання корупції від 01.04.2020 № 2.

Інформація щодо проведення спеціальної перевірки

Нагадуємо, що для проведення спецперевірки потрібно подати декларацію за 2020 рік!

Якщо суб’єкт декларування надав згоду на проведення спеціальної перевірки у 2021 році, то йому необхідно подати декларацію за 2020 рік.

Без наявності декларації за 2020 рік проведення спеціальної перевірки неможливе. Мається на увазі декларація за минулий рік без врахування її типу, що охоплює період з 1 січня по 31 грудня 2020 року включно (щорічна декларація, декларація «після звільнення» або декларація «кандидата на посаду», якщо особа, яка претендує на зайняття посади, не подавала декларацію за минулий рік).

Така декларація перевіряється на предмет достовірності зазначених в ній відомостей під час здійснення спеціальної перевірки.

Якщо ж кандидат на посаду, який надав згоду на проведення спецперевірки у 2021 році, подавав декларацію за 2019 рік, а його декларація за 2020 рік відсутня в Реєстрі декларацій – НАЗК змушене повертати такі запити на проведення спецперевірки без розгляду.

У такому разі посадовій особі (органу), яка організовує проведення спецперевірки, необхідно повторно направити запит до НАЗК, але попередньо пересвідчитись у наявності декларації кандидата на посаду за 2020 рік у публічній частині Реєстру декларацій.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux