Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Герой України полковник поліції Сергій Губанов
Опубліковано 20 травня 2021 року о 16:41

Сергій Губанов за покликанням душі вступив до лав міліції у далекому 1995 році. Пройшов шлях від оперуповноваженого карного розшуку Стахановської міського відділу міліції до начальника Луганського міського управління. Події 2014 року застали його на посаді начальника Ленінського районного відділу міліції м. Луганськ. Під час бурхливих подій, коли на Луганщину ступила нога ворога, Сергія разом з ще декількома офіцерами міліції взяли в полон бойовики та намагалися вибити зізнання про те, де правоохоронці переховують автоматичну та табельну зброю. Тоді, завдяки рішучості особового складу луганської міліції, вдалося визволити усіх полонених офіцерів. Але, вже за тиждень у кожного з них вдома були «засідки» бойовиків та оголошено «полювання» на його життя та ще 16 офіцерів міліції. Усі вони були внесені бойовиками до «розстрільного списку 17» та їх фотографії були розміщені на всіх блокпостах терористів із закликом – підлягають розстрілу.

Герой України, кавалер «Ордену Богдана Хмельницького» полковник поліції Сергій Губанов

З цього моменту почався бойовий шлях офіцера з великої букви - Сергія Губанова. Бойові дії на території Донецької та Луганської областей, визволення разом з військовослужбовцями ЗСУ, Нацгвардійцями та добробатами захоплених бойовиками територій. Сергій Губанов брав участь у визволенні від бойовиків та окупантів частини нашої рідної землі – міст Лисичанськ, Рубіжне та Сєвєродонецьк.

У 2015 році Сергія було призначено командиром міліцейського батальйону «Луганськ-1».

Для побратимів Сергій був справжнім бійцем, надійним товаришем та завжди приходив на допомогу тим, хто її потребував. Батальйон «Луганськ-1» для Сергія був справжньою родиною, де для кожного бійця він був і батьком, і вихователем, і психологом. До кожного мав особливий підхід, завжди знаходив слова підтримки, становися на захист кожного з них. Вчив залишатись живими під час виконання бойових завдань….

20 травня 2020 року, виконуючи бойове завдання Командувача об’єднаних сил з метою недопущення проникнення на підконтрольну Україні територію ворожих диверсійно-розвідувальних груп, перекриття контрабандних «шляхів» та забезпечення правопорядку комбат та його бійці здійснювали патрулювання населених пунктів на лінії розмежування вздовж річки Сєвєрський Донець, від селища Кряківка до Станиці Луганськї. В районі селища Трьохізбенка Новоайдарського району потрапивши на ворожий вибуховий пристрій, комбат Сергій Губанов загинув, троє бійців отримали тяжкі поранення.

За заслуги перед Батьківщиною полковника поліції Сергія Губанова неодноразово відзначали правами Міністра внутрішніх справ, Голови Національної поліції та командувача АТО/ООС.

Президентом України Сергій був нагороджений «Орденом Богдана Хмельницького».

21 травня Указом Президента України командиру батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Луганськ – 1», полковнику поліції Сергію Губанову присвоєно звання Героя України з врученням ордена Золота Зірка, посмертно. Нагороду отримала дружина героя.

Батальйону патрульної служби поліції особливого призначення присвоєно почесне найменування «ім. Героя України Сергія Губанова» .

У м. Сєвєродонецьк один зі скверів названо на честь Героя України Сергія Губанова.

_____________________________

Наталія Богуславська,

боєць батальйону «Луганськ-1»:

«Важко говорити. У мене з ним було багато спільних бойових завдань. Можу сказати однозначно, що такого комбата в нас уже не буде. Він усі бойові виходи був разом із нами. Абсолютно всі. Завжди йшов попереду та прикривав групу... Або ж позаду, аби прикрити наші спини. З ним було надійно. Позаочі ми називали його ПАПА».

 

Олександр Фацевич,

заступник Голови Національної поліції України – керівник патрульної поліції:

«Ми познайомилися  на сході України. У тяжкі часи Сергій очолював бойовий підрозділ, виконував складні, небезпечні завдання. Більше п’яти років ніс службу без ротацій. Це дуже тяжко.

Він завжди гідно виконував бойові завдання на лінії розмежування, на «передку». Зі своїм підрозділом він забезпечував правопорядок у тих населених пунктах, де взагалі не було жодної влади, у так званих «сірих зонах».

При цьому Сергій завжди беріг людей. Не кожний командир здатний так піклуватися про свій особовий склад. Це командир, у підрозділі якого завжди був порядок. Хлопці дуже його поважали. Комбат був реальним прикладом справжнього офіцера для  особового складу.

Він гідно ніс службу та завжди був поруч із людьми, зі своїми бійцями, бойовими побратимами. Навіть тоді, коли загинув, – він йшов до своїх хлопців.

Його загибель - це велика втрата не тільки для поліції. Це велика втрата для всієї України. Ми втратили товариша, патріота, комбата. Справжній, щирий, гідний. Завжди. Болить».

 

Сергій Козак,

заступник начальника ГУНП у Волинській області (у минулому – керівник батальйону територіальної оборони «Волинь»):

«Серце і мозок розриваються від болю: чому саме він? Мабуть, тому що він справжній комбат - найкращий... Тому що він із тих командирів, хто каже "За мною", а не "Вперед". Він був і загинув справжнім українцем. Воїном, патріотом, командиром, чоловіком. Брат і друг. Спочивай з миром, тримай там небо над нами...»

 

Геннадій Пантелєєв,

боєць батальйону "Луганськ-1":

«Сергій Леонідович був дуже сильним командиром, був завжди хорошим прикладом для всього колективу батальйону «Луганськ-1». Він дуже добрий командир. Це дуже велика втрата. Пам’ятаємо, любимо…»

 

Євген Тєрєхов, «Титановий Джексон»,

радник міністра внутрішніх справ України:

«Передати словами біль? Ні, звісно це неможливо. Коли ти до останнього моменту не віриш. Не хочеш вірити. Але життя дуже жорстоке, і, нажаль, забирає найкращих.

Сергій Губанов. Справжній офіцер. Пройшов катування та полон у бойовиків. Кращий командир батальйону «Луганськ-1».

Нагороджений Орденом Богдана Хмельницького. Герой України, з присвоєнням ордену Золота Зірка (посмертно).

Він був тим, на кому тримається патріотизм і сила волі. У нього був справжній козацький дух. Пам’ять про Сергія залишиться на все життя, з невимовним болем у грудях та завжди зі сльозами на очах.

Спочивай з миром, брате. Ти наш Герой!!!»

 

Мар’яна  Єпішева,

боєць батальйону «Луганськ-1»:

«Комбат був людиною з великої букви. Він завжди вважав, що офіцер мав поступати по честі. І сам так робив. Він відстоював честь своєї держави, честь офіцера і честь свого колективу, за який стояв горою».

 

Олександр Мороз,

заступник начальника ГУНП у Вінницькій області (у минулому – комбат батальйону «Вінниця»):

«Загибель Сергія Губанова - це велика втрата для України. Познайомився з ним на Луганщині, коли наш батальйон виконував там бойові завдання. Важко говорити про таку людину в минулому часі – неординарна особистість, великий патріот України. Він був справжнім воїном – міцний, потужний, з величезною силою духу, вмінням організувати та  повести за собою людей. А ще мав відмінне почуття гумору,  яке дуже допомагало у скрутні часи.

Коли у 2015 році у Сватовому вибухнули військові склади, наші підрозділи  працювали на місці пожежі – евакуйовували людей,  патрулювали та відпрацьовували територію, аби не допустити мародерства. Ті важкі дні нас здружили і навчили цінувати життя. Його Сергій цінував найбільше. Вічна пам'ять і вічна слава побратиму…»

 

Зорян Шкіряк,

радник міністра внутрішніх справ України:

Наш друг і бойовий побратим, командир батальйону «Луганськ-1», полковник поліції Сергій Губанов загинув смертю хоробрих під час виконання бойового завдання із захисту територіальної цілісності української держави в зоні ООС. Він - справжній легендарний комбат!

Мужній, самовідданий і безстрашний Воїн, щирий Патріот України, який із першого дня війни пішов захищати нашу землю від російського агресора!

Низько схиляємо голови в скорботі. Вічна Пам‘ять і Слава Герою!»

 

Віталій Костюченко,

у 2014 році — заступник командира батальйону "Чернігів":

«Познайомилися із Сергієм у червні 2014 року – наш підрозділ відбув у зону проведення антитерористичної операції. Сергій був із тих правоохоронців, хто були віддані присязі та віддані Україні.

Це був надзвичайно складний період. І в таких умовах, під час участі у завданнях, одразу було видно людей: на кого можна покладатися, а на кого – ні.

Сергій спільно з нашим підрозділом брав участь в багатьох заходах. Ми його бачили безпосередньо в роботі. Пам’ятатиму його надійною людиною, на яку можна було завжди розраховувати».

 

Євген Дейдей,

координатор батальйону «Київ-1»:

«Ті, хто пішов, залишають пам'ять і приклад для нас, живих.

Чому «Сєдой» залишився вірним присязі того дня, в 2014 році? Чому відправив сім'ю «на материк», а сам повернувся туди, де війна? Після всіх катувань? Після всього кошмару? Чому всі ці роки був кращим командиром, надійним другом і справжнім патріотом?

Тому що не міг по-іншому. Адже суть людини проявляється саме в бою.

Коли ми переможемо... Коли ми повернемо всю нашу землю до останнього метра... Коли в повну силу підемо вперед... Ми будемо пам'ятати, з якої залізної волі і справжньої чоловічої вірності зроблена наша країна. Герої не вмирають!»

 

Віталій Чернявський,

голова «Штабу Національного захисту в Дніпропетровській області м. Кам’янське»:

«Познайомився із Сергієм у Бахмуті на Донеччині. Одразу відчув у ньому професіонального бойового командира. Він дуже цілеспрямований, із чистим серцем та незламним духом. Справжній патріот та мужній офіцер. Серце карається від такої втрати… Завжди пам’ятатимемо…»

 

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux