Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
На Луганщині обговорили механізми протидії корупції у системі МВС
Опубліковано 19 травня 2021 року о 15:00

Вчора, 18 травня, на базі Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е. О. Дідоренка у режимі онлайн-конференції відбувся круглий стіл «Визначення корупційних ризиків у діяльності МВС, шляхів запобігання та протидії корупції в МВС».

Співорганізатори заходу – Міністерство внутрішніх справ України, Громадська рада при МВС України, Громадська спілка «Центр запобігання та протидії корупції», Луганський державний університет внутрішніх справ ім. Е. О. Дідоренка – поставили на меті обговорити нагальні питання щодо провадження антикорупційної діяльності у системі МВС.

За словами Володимира Мартиненка, голови Громадської ради при МВС, онлайн-захід на базі ЛДУВС продовжує низку регіональних круглих столів, що проходять у рамках підготовки до Міжнародної науково-практичної конференції «Реалізація державної антикорупційної політики в міжнародному вимірі», проведення якої планується наприкінці року до Міжнародного дня боротьби з корупцією.

Віталій Комарницький, ректор Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е. О. Дідоренка, зазначив, що питання протидії корупції потребує обговорення з метою удосконалення законодавчих і практичних механізмів.

До круглого столу долучилися науковці та антикорупційні уповноважені регіональних підрозділів органів системи МВС, представники апарату МВС, інститутів громадянського суспільства та засобів масової інформації. Участь взяли також представники Консультативної місії Європейського Союзу в Україні, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Національного агентства з питань запобігання корупції. Такий склад учасників дозволив всебічно підійти до обговорення корупційних ризиків та шляхів запобігання і протидії корупції в діяльності поліцейських, в роботі сервісних центрів, експертної служби, міграційної служби, служби надзвичайних ситуацій, відомчих медичних закладів; проаналізувати механізми повідомлення про корупцію та здійснити огляд судової практики за корупційними правопорушеннями.

Як зазначив начальник Управління запобігання корупції МВС Анатолій Фодчук, обговорення під час антикорупційних круглих столів дієві. Адже на таких майданчиках озвучуються актуальні поточні питання, що дозволяє тримати руку на пульсі, своєчасно реагувати на нові виклики й мінімізувати наслідки. За словами Анатолія Фодчука, така робота є частиною превентивної антикорупційної діяльності в системі МВС, що дає очевидні позитивні результати. Так, у 2020 році, порівняно з 2016-м, у відомстві суттєво зменшилася кількість порушень антикорупційного законодавства.

Серед інших питань учасники заходу приділили увагу роботі антикорупційних уповноважених, зокрема в умовах відкритого збройного конфлікту.

«Антикорупційні уповноважені є, по суті, армією на полі болю з корупцією. Тому засади й механізми їхньої діяльності мають бути максимально чіткими. Лише тоді вдасться створити умови, за яких корупції не буде комфортно в Україні», – переконаний Володимир Мартиненко. Насамперед, на його думку, має бути ефективно організована робота антикорупційних уповноважених у регіоні, де тривають військові дії.

Учасниками круглого столу було обговорено актуальні питання протидії корупційним ризикам в роботі поліцейських.

Перед присутніми виступив начальникoм сектору запобігання корупції ГУНП в Луганській області Дмитро АЛЕКСЕНКО, який докладно представив особливості функціонування системи запобігання корупції в поліції Луганщини.

Пропозиції, озвучені під час обговорення, будуть узагальнені і надані у вигляді рекомендацій до Міністерства внутрішніх справ.

За матеріалами Департаменту комунікації МВС


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux