Про це міністр внутрішніх справ повідомив під час офіційного відкриття мозаїки з нагоди початку національної кампанії «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства» разом із міністерством соціальної політики та міжнародними партнерами у Мистецькому Арсеналі.
«Ми зібрались тут, щоб якомога більше привернути уваги до теми гендерно зумовленого та домашнього насильства. Сьогодні ми бачимо насильство на війні, цивільні бачать його щодня на власні очі та в екранах телевізорів. Навіть наші діти набагато більше почали звертати на це увагу. Але разом з цим це лише одна із проблем на фоні величезних викликів, пов’язаних з війною, блекаутом, відключенням тепла, електроенергії. Водночас стає тихішим голос тих, хто може піддаватися домашньому насильству та насильству взагалі. Цього не повинно ставатися, тому що ми розуміємо, що це виклик для нас, нашої нації. Адже ставлення до жінки, до чоловіка, близьких, якраз і складає ту культуру української нації, яку ми захищаємо на полі бою та в усіх містах нашої держави, і яку захищає кожен з нас у себе вдома. Увага до цього питання є ключовою в нашому суспільстві і вона потрібна нам тому, що ці цінності, які ми захищаємо, є одні із тих, заради яких ми сьогодні воюємо і заради яких завтра переможемо», - зазначив Денис Монастирський.
«16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства» – кампанія, яка проводиться щороку в усіх країнах. Вона починається 25 листопада, з Міжнародного дня ліквідації насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня, Дня прав людини.
«Насильства в нашому житті стало дуже багато і ми відчуваємо його щодня. Воно проявляється через те, що немає звичних умов для життя у зв’язку із відсутністю світла, води, почуття безпеки. Ми стаємо вразливими, а в когось у зв’язку з цим виникає агресія, тому що ми по-різному реагуємо на обставини, які виводять нас зі звичної зони комфорту. Поміж викликами війни, ми готуємося й підтримуємо один одного - це ті речі, які повертають нас до звичного життя. І сьогодні, коли стартують 16 днів проти домашнього насильства, я закликаю всіх пам’ятати, що завжди треба надавати підтримку тим, кому вона потрібна. Адже це та риса, яка формує нас, українців, як націю», - зазначила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
Цьогоріч у 60 містах та громадах України відбуватимуться символічні заходи, присвячені тематиці домашнього насильства під гаслом «Деконструювання домашнього насильства». Кампанію протидії насильству розпочали у 1991 році активісти першого Інституту глобального лідерства жінок, а Центр глобального лідерства жінок щорічно координує її. Кампанія консолідує людей та організації в усьому світі та закликає до запобігання та викорінення насильства щодо жінок та дівчат.
«Для Міністерства внутрішніх справ і Національної поліції тема запобігання та протидія гендерно зумовленому домашньому насильству завжди є пріоритетна у діяльності і ми розуміємо, що попри війну не можна замовчувати про це. На сьогодні хочу висловити подяку усім міжнародним партнерам, які завжди допомагають правоохоронним органам протидіяти домашньому насильству, створюючи потрібні механізми, за допомогою яких поліція вчасно реагує на такі злочини», - зазначила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко.
Департамент комунікації МВС України