В рамках акції «16 днів проти насильства» поліцейські Луганщини провели пізнавальні заходи для найменших переселенців
Опубліковано 09 грудня 2022 року о 16:46
Черговий візит ювенальних поліцейських та дільничних офіцерів поліції відбувся до дітей та дорослих, які вимушено переїхали з Луганської області та тимчасово знайшли прихисток в одному із шелтерів м. Дніпро.
На цей раз зустріч видалася дуже відповідальною та важливою, бо мала на меті донести юним мешканцям шелтеру та їх батькам інформацію, як не стати жертвою
домашнього насильства та, як діяти у разі жорстокої та протиправної поведінки домашніх кривдників.
Поліцейські розповіли дітям які види домашнього насильства існують, моделюючи відповідні ситуації на прикладі популярних мультфільмів. Також малеча дізналася де і яку допомогу можуть отримати постраждалі, та яку відповідальність за вчинення насильницьких дій понесе кривдник.
Разом з дітьми правоохоронці наочно відпрацювали техніку протидії домашньому насильству, імітуючи відсіч кривднику. Для цього дітям роздали паперові долоньки та запропонували закрити намальованого на ватмані кривдника, який проявляє агресію відносно дитини. Кожна паперова долонька – це правильний емоційний посил проти агресора, дитяча протидія та захист.
Упродовж заходу від його учасників неодноразову звучав призив не замовчувати випадки домашнього насильства, не терпіти знущання, а за першої ж загрози, звертатися по допомогу до поліції, а бо за номерами «гарячих ліній», які створені для попередження таких злочинів.
По завершенню заходу діти та дорослі мешканці закладу отримали цікаві тематичні комікси та світлоповертальні браслети, надані Програмою Розвитку ООН, листівки та буклети, де розміщена уся інформація про отримання отриманні допомоги, а також помаранчеві кульки – як символ протидії насильству.
Поліцейські дякують адміністрації @Шелтер для переселенців Луганщини та Громадська організація "Світло культури" за організацію та сприяння проведення профілактичного заходу.
Шановні громадяни, Поліція нагадує!
Якщо ви зазнали домашнього насильства, або стали свідком – не мовчіть! Про всі випадки одразу повідомляйте в поліцію!
Де знайти допомогу:
102 – поліція, екстрений номер
0-800-500-202 – гаряча лінія Національної поліції України
0-800-213-103 – безоплатна правова допомога
15-45 – урядова гаряча лінія
15-47 – національна гаряча лінія з протидії домашньому, ґендерно зумовленому насильству
Жодного прояву насильства у родинному колі! Лише повага та підтримка у будь-яких умовах та ситуаціях!
Відділ комунікації поліції Луганської області