Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Які існують наслідки для іноземців у разі порушення міграційного законодавства
Опубліковано 13 листопада 2019 року о 15:13

З метою запобігання та протидії нелегальній міграції та іншим порушенням законодавства України в міграційній сфері, притягнення порушників до відповідальності, на території Луганської області тривають цільові профілактичні заходи під умовною назвою «Мігрант».

Так, якщо іноземні громадяни та особи без громадянства, які прибули в Україну з тимчасовою метою (бізнес, навчання, працевлаштування, тощо), порушили встановлений законодавством України строк перебування в державі, вони несуть адміністративну відповідальність, передбачену статтею 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за що передбачено стягнення у вигляді штрафу у розмірі від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до положень статей 26 та 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці-правопорушники можуть бути примусово повернуті або примусово видворені до країни походження або третьої країни.

Примусове повернення (ст. 26 Закону) застосовується до іноземців, якщо їх дії порушують законодавство про правовий статус іноземців та осіб без громадянства або суперечать інтересам забезпечення національної безпеки України чи охорони громадського порядку, або якщо це необхідно для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України.

У зазначених випадках рішення про примусове повернення може супроводжуватися забороною в’їзду в Україну строком на 3 роки.

Примусове видворення (ст. 30 Закону) застосовується на підставі рішення суду у випадках невиконання в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення.

Примусове видворення іноземця в обов’язковому порядку супроводжується забороною в’їзду в Україну строком на 5 років.

З метою виявлення таких осіб, поліцейськими спільно з міграційною службою проводяться відпрацювання ринків, залізничних вокзалів та залізничних станцій, гуртожитків, приватного сектору, де можуть перебувати іноземці, які тривалий час знаходяться на території району без необхідних документів. Окрім того, мобільними поліцейськими групами здійснюються ретельні перевірки транспортних засобів, зокрема на іноземних номерах, з метою виявлення фактів перевезення нелегальних мігрантів.

Усіх іноземців, які порушуватимуть правила перебування в Україні чи транзитного проїзду через територію нашої держави буде притягнуто до відповідальності.

Відділ комунікації поліції Луганської області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux